BRZOZÓW24.PL : Jutro oficjalne otwarcie obwodnicy Brzozowa. Razem z Brzozow24.pl przejedź nią już dziś (FILM)

|

BRZOZÓW24.PL / PODKARPACIE. Już jutro oficjalne otwarcie obwodnicy Brzozowa. Od wbicia pierwszej łopaty minął niewiele ponad rok, bo prace rozpoczęły się 22 października 2014 roku. Portal brzozow24.pl już dziś zaprasza was na przejazd obwodnica Brzozowa.W rekordowo szybkim tempie została oddana do użytku obwodnica Brzozowa. Dokładnie 22 października 2014 roku wbito pierwszą, symboliczną łopatę pod jej budowę, a już 19 listopada 2015 roku pierwsi kierowcy będą mogli przejechać nową, komfortową, kompleksowo wyposażoną drogą, która usprawni ruch w Brzozowie. To bardzo szybkie tempo prac jak na tego typu inwestycję, zwłaszcza, że sporym wyzwaniem dla wykonawcy były trudne warunki gruntowe.

Na budowie obwodnicy, która omija zatłoczone centrum miasta, skorzystają nie tylko mieszkańcy i przedsiębiorcy z terenu gminy Brzozów. Poprawę w zakresie bezpieczeństwa, płynności i komfortu jazdy odczują również kierowcy z pozostałych części regionu, a nawet Polski, przemieszczający się tranzytowo przez obszar gminy. Podróż obwodnicą przyniesie kierowcom oszczędności w zakresie kosztów eksploatacji pojazdów oraz – co najważniejsze-  oszczędność czasu.

Koszt inwestycji to prawie 72 mln złotych. Projekt realizowany był z wykorzystaniem mechanizmu elastyczności w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2007 – 2013. Inwestycja została sfinansowana z oszczędności powstałych po rozliczeniu RPO WP na lata 2007 – 2013.

Wykonawca: Konsorcjum firm w składzie: Lider – Miejskie Przedsiębiorstwo Dróg i Mostów Sp. z o.o., Partner – Polbud Pomorze Sp. z o.o., Partner – Most Sp. z o.o.

Zakres prac:
Obwodnica o długości około 3,4 km. Choć odcinek powstałej obwodnicy jest krótki, nowa droga bardzo usprawni ruch  w zakorkowanym Brzozowie i poprawi bezpieczeństwo oraz komfort jazdy.

W ramach inwestycji wykonano również:
– 2 mosty (nad potokiem Sietnica oraz nad rzeką Stobnica);
– 3 wiadukty (dwa nad drogami gminnymi, jeden wiadukt jako przejazd gospodarczy zintegrowany z przejściem dla zwierząt);
– 3 nowe skrzyżowania, a 1 zostało przebudowane;
– przebudowano drogi lokalne;
– wybudowano drogi wewnętrzne do obsługi przyległego terenu;
– powstały nowe chodniki, ciągi rowerowe i pieszo – rowerowe;
– wykonano ekrany akustyczne (dł. prawie 3 km) i przeciwolśnieniowe (dł. 220 m);
– oświetlenie drogowe

Parametry techniczne drogi:
– klasa drogi: G
– nośność nawierzchni: 100 kN/oś
– jezdnia: 7 m (2 pasy ruchu po 3,5 m)
– pobocza: bitumiczne (obustronne 1,25 m), gruntowe (obustronne 0,75 m)
– kategoria ruchu: KR4

Droga wojewódzka nr 886 stanowi bardzo ważne połączenie Rzeszowa z południowo – wschodnią częścią województwa podkarpackiego, a zarazem jest podstawowym szlakiem prowadzącym w ważny obszar turystyczny, jakim są Bieszczady. Obwodnica pozwoli zatem nie tylko odciążyć zatłoczony komunikacyjnie Brzozów, ale będzie również pełnić ważną funkcję tranzytową i turystyczną. Stworzenie nowego korytarza komunikacyjnego ma strategiczny charakter z punktu widzenia rozwoju społeczno – gospodarczego regionu,w szczególności dla powiatu brzozowskiego. Przez teren powiatu przebiegają ważne szlaki komunikacyjne: w kierunku przejść granicznych z Ukrainą (Krościenko) i Słowacją (Radoszyce, Barwinek), a także trasy wiodące w Bieszczady, Beskid Niski i Pogórze Przemyskie.

Opr. E. Sudoł-Sikora/M. Konopka


Komentarzy: 17 do “BRZOZÓW24.PL : Jutro oficjalne otwarcie obwodnicy Brzozowa. Razem z Brzozow24.pl przejedź nią już dziś (FILM)”

 1. w Brzozowie już jest obwodnica pisze:

  pytanie kiedy Sanok

 2. kurka wodna pisze:

  Nie ma zatoczek do łupienia kierowców. Brawo!

 3. Sanoczanin pisze:

  a w Sanoku pewnie potrwa budowa 2 razy dłuższego odcinka z 4 lata lub więcej

 4. rambo pisze:

  Polska w ruinie?

 5. zet pisze:

  Zbyt wiele zakrętów i wycieraczki do wymiany.

 6. OP pisze:

  Straszne, ani jednej niemieckiej firmy jako wykonawcy, co powie p.Merkel.

 7. abrol pisze:

  Nie żebym się czepiał, ale wymień Pan sobie prawą wycieraczkę bo pióro słabo zbiera wodę… . 🙂

 8. ziom pisze:

  Toż to prawie jak na autostradzie. Co do rond to teraz 2do1 dla brb.

 9. Andrzej pisze:

  Oj już widzę wypadki. Ta droga nie nadaje się do normalnej jazdy.

 10. ABC pisze:

  Oni się tam pozabijają!

 11. Brylant pisze:

  Wiecie dlaczego w Brzozowie czynne było tylko pół ronda?
  Żeby nauczyli sie najpierw na połówce jeździć 😀

 12. Marcin pisze:

  Dość szeroka będzie można na 3 się wcinać spokojnie! Ale rzeczywiście nie ma się czym chwalić 2 pasy to powinien być standard.

 13. soud pisze:

  o rany i juz niektórym coś nie pasi jak wam nie pasuje to jezdzijcie przez misato 😛 tak jak kiedys ja jezdże nią od jakiegoś czasu i nie narzekam

 14. soud pisze:

  a wiecie kto na rondzie w Humniskach nie potrafił ustąpicz pierszenstwa RSA I RLS I CO ZNÓW RBR LUDZIE WIDZICIE KOGOS A NIE SIEBIE

 15. sTASZEK pisze:

  Ale tych z sanoka krew zalewa. Nic nie macie i nie będziecie mieć. Gdzie macie ten wasz wielki Aqua park, haha gdzie obwodnica. No ale za to macie taki bardzo znany fast food. HAHAHAHA. tYLKO ZŁOŚĆ I ZAWIŚĆ WAM ZOSTAŁA, ZAZDROŚNICY.

 16. szefer pisze:

  Szybko sie uwinęli. Ciekawe ile potrwa budowa obwodnicy w Sanoku.

 17. monk pisze:

  No faktycznie droga trochę za bardzo „pokręcona” i w dodatku tylko jedna jezdnia, choć w sumie co do tego drugiego to tylko droga wojewódzka więc może być. Szkoda, że ta droga skoro jedno jezdniowa nie omija od razu Starej Wsi i Humnisk ze zjazdami na te miejscowości. Najbardziej mnie jednak martwi obwodnica Sanoka, bo przewidywali, że będzie kosztować bodajże około 250 mln zł, a teraz nie jest to nawet 150 mln zł, tak więc obwodnica Sanoka będzie również drogą klasy G zamiast GP i będzie miała tylko jedną jezdnię … ?

Napisz komentarz:

Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.