BRZOZÓW24.PL: Akcja „Trzeźwy poranek”. Trzech kierowców straciło prawo jazdy


BRZOZÓW / PODKARPACIE.Wczoraj od wczesnych godzin rannych policjanci prowadzili działania pod kryptonimem „Trzeźwy Poranek”. Ich efektem było sprawdzenie trzeźwości ponad 500 kierujących. Wśród nich funkcjonariusze ujawnili trzech mężczyzn, którzy kierowali pod wpływem alkoholu. 

„Trzeźwy poranek” to cykliczne działania policjantów, których podstawowym celem jest eliminowanie z dróg nietrzeźwych kierowców. W prowadzonych dziś na terenie powiatu brzozowskiego działaniach uczestniczyło 6 policjantów ruchu drogowego. Funkcjonariusze od wczesnych godzin rannych prowadzili kontrole w 7 punktach kontrolnych.

303-113876

W ramach prowadzonych działań policjanci sprawdzili trzeźwość 556 kierowców. Wśród nich ujawnili 3 mężczyzn, którzy kierowali samochodem będąc jeszcze pod wpływem alkoholu. Wszyscy dopuścili się wykroczenia kierowania w stanie po użyciu alkoholu. Wyniki ich badań trzeźwości nie przekroczyły 0,5 promila alkoholu w organizmie. Policjanci zatrzymali mężczyznom prawa jazdy. Teraz to sąd zadecyduje o tym, na jak długo się z nim pożegnają.

W trakcie kontroli drogowej na ulicy Tysiąclecia policjanci zatrzymali pijanego kierowcę volkswagena. Od młodego mężczyzny siedzącego za kierownicą od razu wyczuwalna była woń alkoholu. 21-letni mieszkaniec gminy Brzozów „wydmuchał” ponad promil alkoholu. Policjanci zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy. O dalszym jego losie zadecyduje sąd.

Funkcjonariusze zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy, a samochód przekazali trzeźwej osobie. Za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi mu utrata uprawnień, wysoka grzywna i kara pozbawienia wolności nawet do 2 lat.

KPP Brzozów


Komentarzy: 3 do “BRZOZÓW24.PL: Akcja „Trzeźwy poranek”. Trzech kierowców straciło prawo jazdy”

 1. Exand pisze:

  Przecież nie mogą od tak kontrolować kierowcy. Jest to naruszenie prywatności.

  • RBR pisze:

   Policja nie tylko ma prawo ale obowiązek kontrolować kierowców . nie robi tego w ich domu tylko w miejscu publicznym gdzie są zagrożeniem nie tylko dla siebie . jakie zdanie miałby Exand gdyby w niego uderzył pijak albo zabił mu bliską osobę . jak to czytam wnioskuję że z psychologiem powinien się spotkać nie tylko jadący pijak .

  • TeamOpel pisze:

   tego typu kontrola to norma i coś oczywistego a dzięki temu wyłapuje się takie ameby które jeżdżą na %%%

Napisz komentarz:

Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.