BRZOZÓW: W sobotę rusza remont budynku gimnazjum. Wartość robót to blisko 700 tys. zł (ZDJĘCIA)


GMINA BRZOZÓW / PODKARPACIE. W najbliższą sobotę rozpocznie się duży remont budynku brzozowskiego gimnazjum.  Modernizacja placówki będzie się odbywać do zakończenia ferii zimowych, które tego roku szkolnego trwają do 11 lutego. Wartość umowy z wykonawcą wynosi 688 951. 15 złotych. 

dyrektor

Tomasz Żak, dyrektor SP Nr 1 w Brzozowie

Organizacja pracy uczniów gimnazjum nie ulegnie zmianie. Z użytkowania zostanie wydzielona połowa szkoły, tzn. 3 klasy na każdym piętrze oraz część szatni i część korytarzy przy wejściu do szkoły. Budynek pionowo zostanie podzielony na 2 części płytami osb. Nauka będzie odbywała się w części, w której w danej chwili nie będzie prowadzony remont. Następnie uczniowie przeniosą się do części wyremontowanej. Z organizacji pracy każdorazowo zostanie wyłączonych 9 klas lekcyjnych. Nie wpłynie to na organizację nauki ze względu na to, iż w szkole jest 17 pomieszczeń lekcyjnych, a obecnie w budynku uczy się 8 oddziałów – informuje Tomasz Żak , dyrektor Szkoły Podstawowej Nr 1 w Brzozowie

Prace remontowe obejmują dostosowanie budynku do osób z niepełnosprawnością, poprzez wybudowanie szybu winowego i odnowienie sanitariatów. W całym obiekcie zostanie wymieniona stolarka drzwiowa. Ponadto nastąpi modernizacja dwóch klatek schodowych, połączona z zastąpieniem zużytych części nowymi, a także docieplenie stropu ostatniej kondygnacji. Przedmiotowy projekt przewiduje również wymianę parkietu na płytki w korytarzach.

Uczniom nie zagraża niebezpieczeństwo

Główne prace remontowe będą wykonywane na drugiej zmianie, gdy uczniów nie będzie już w szkole. Uczniowie i ekipy remontowe będą korzystać z różnych klatek schodowych, co nie powinno utrudnić procesu dydaktycznego, jak również zagrozić bezpieczeństwu uczniów. Ze względu na przewidywany remont w budynku B przy ul. Tysiąclecia zostało pozostawionych tylko 8 klas gimnazjalnych, tak aby można było sprawnie zorganizować prace remontowe. Pozostałe klasy, które mogłyby uczyć się w budynku B mają zajęcia w budynku A przy ul. Parkowej, co spowodowało, że część klas (II,III,IV) jeden dzień w tygodniu uczy się w systemie dwuzmianowym. Kończą jednak naukę najpóźniej o godz. 15.10 – dodaje Tomasz Żak , dyrektor Szkoły Podstawowej Nr 1 w Brzozowie

 red.


Komentarzy: 8 do “BRZOZÓW: W sobotę rusza remont budynku gimnazjum. Wartość robót to blisko 700 tys. zł (ZDJĘCIA)”

 1. tomek pisze:

  700 tys na remont gimnzjum – 500 tys na wynagrodzenia 2 skarbników i 2 zastępców burmistrza…

 2. Mama pisze:

  Konkretny człowiek z tego dyrektora. ☺☺☺

 3. do RADNYCH !!! pisze:

  Prosimy o umieszczenie listy podmiotów gospodarczych z gminy Brzozów, które były zwolnione z podatku od nieruchomości…(jeśli były zwalniane) ?

 4. brzozowianin pisze:

  czy firma Transmar i jeszcze inne

 5. Radny pisze:

  Uchwała nr XXII/247/2012 Rady Miejskiej w Brzozowie z dnia 30 października 2012 r.
  oraz Uchwała nr XLVII/480/2014 Rady Miejskiej w Brzozowie z dnia 28 października 2014 r w sprawie zwolnień z podatku od nieruchomości.
  Tylko takie uchwały o zwolnieniach funkcjonują w obrocie prawnym. Nigdy Rada Miejska nie podejmowała uchwał o zwolnieniach wobec konkretnych podmiotów gospodarczych. Proszę nie wprowadzać w błąd mieszkańców!

 6. brzozowianin pisze:

  to proszę podaź , przecież to nie tajemnica – mieszkańcy Gminy powinni wiedzieć

 7. RADNI ! czekamy ! pisze:

  CZEKAMY !!! na taką listę ! czy są jakieś podmioty gospodarcze, które nie płaciły/nie płacą – są zwolnione- z podatku od nieruchomości ? MOŻE REDAKCJA ZNA TAKIE INFORMACJE ?

 8. Ren pisze:

  Po jakiego remont ?Chyba podłóg i schodów bo po co winda?Ta szkoła pamięta lata gdzie młodzież dała rade wchodzić po schodach a nie windami jeździć!!! Klasy od 4-8 a nie młodsi !!! Proszę pamiętać to stary starszy budynek!!! Zasłużył na szacunek po latach ..

Napisz komentarz:

Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.