REKLAMA

BRZOZÓW: Przedszkolaki zrobiły miłą niespodziankę swoim dziadkom. Występy, śpiewy i tańce (ZDJĘCIA)

BRZOZÓW / PODKARPACIE. W minionym tygodniu w przedszkolu przez trzy kolejne dni świętowano Dzień Babci i Dziadka. Dzieci kolejno z każdej grupy zaprezentowały inscenizacje swoim dziadkom. Recytowały wiersze, śpiewały piosenki i tańczyły, wszystko z myślą o seniorach.

Maria Owoc, dyrektor placówki  w każdym oddziale  przywitała licznie przybyłych gości życząc wszystkim zdrowia, pomyślności, długich lat życia, samych radosnych dni w 2017 roku oraz pociechy  z wnucząt. Dzieci z grupy „Pszczółki” pod opieką wychowawczyni pani Jolanty Żmudy zaprezentowały swój program, na który składały się wiersze, piosenki oraz bajkowe jasełka. Niespodzianką była wspólna zabawa z wykorzystaniem chusty animacyjnej.

W tym samym dniu dzieci z grupy „Biedronki” pod okiem pani Celiny Wolanin przedstawiły inscenizację pt. „Życzenia dla babci i dziadka w czterech porach roku z zastosowaniem barwnych rekwizytów”. Były wiersze i piosenki, taniec „Śnieżynki” oraz ciekawy układ taneczny do piosenki Zuzanna. Wspaniała była improwizacja muzyczno-ruchowa do wiersza Juliana Tuwima: Rzepka, w której dziadkowie brali czynny udział. Wcielali się w role poszczególnych postaci. Inspirującym motywem były maski obrazujące zwierzęta występujące w wierszu.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

W dniu kolejnym dzieci z grupy „Misie” pod opieką pani Małgorzaty Florczak przedstawiły swój program artystyczny. Aplauz wzbudziły układy taneczne do znanych piosenek. Trzeciego dnia dzieci z najmłodszej grupy „Krasnale” gościły swoje babcie  i dziadków. Wraz z nauczycielką panią Katarzyną Froń zaprezentowały wiersze i piosenki, a także tańczyły i kolędowały wspólnie z zaproszonymi gośćmi.

W repertuarze dla babć i dziadków w grupie „Smerfy” pod opieką pani Agnieszki Rychlickiej, przeważały tańce i przyśpiewki ludowe, wiersze z życzeniami, inscenizacja  oraz koncert życzeń. Początkowo nieco stremowana dziatwa – z prostotą i wdziękiem przedstawiła swój program, ukazując niezwykle ważną rolę babci i dziadka w rodzinie. W wierszach i piosenkach dzieci wyrażały swoją wdzięczność, przywiązanie i szacunek dla swoich dziadków. Po części artystycznej dzieci wręczyły laurki i upominki, a kolędowanie przy słodkim poczęstunku sprawiło miła, rodzinna atmosfera pełna wzruszeń, radości i humoru. Serdecznie dziękujemy gościom za wspólnie spędzony czas.

Źrodło: gmina Brzozów

20-01-2017


Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.