REKLAMA
REKLAMA

BRZOZÓW: Niewłaściwe gospodarowanie odpadami przez gminę. Kontrola dzikiego wysypiska (FOTO)

GMINA BRZOZÓW / PODKARPACIE. Powracamy do sprawy dzikiego wysypiska śmieci przy ulicy Zdrojowej w Brzozowie. Przypominamy, że kilka dni po ukazaniu się na naszym portalu informacji dotyczącej sterty odpadów zalegających na działce sąsiadującej z nieczynnym wysypiskiem śmieci, pracownicy Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej w Brzozowie porządkowali wspomniany teren. Na naszym portalu zamieściliśmy zapowiedź kontroli Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska w Rzeszowie.

W celu sprawdzenia gospodarowania odpadami na terenie gminy Brzozów WIOŚ przeprowadził kontrolę w dniach 24.07 – 02.08 br.

W trakcie kontroli stwierdzono niewłaściwe gospodarowanie odpadami przez gminę. Na działce o nr 1244/1, której właścicielem jest Gmina Brzozów, zlokalizowanej w pobliżu zrekultywowanego składowiska odpadów, magazynowane były odpady w postaci gałęzi, konarów drzew, odpadów zielonych oraz odpadów budowlanych – informuje Katarzyna Sołek, Podkarpacki Wojewódzki Inspektor Ochrony Środowiska

Z prośbą o zajęcie stanowiska w związku z opinią WIOŚ zwróciliśmy się do Urzędu Miejskiego w Brzozowie. Zapytaliśmy między innymi do jakich działań została zobowiązana gmina Brzozów.

Na podstawie ustaleń kontroli przeprowadzonej przez inspektora Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska w Rzeszowie w lipcu 2018r. gmina Brzozów została zobowiązana do ciągłego przestrzegania gospodarowania odpadami zielonymi zgodnie z wymogami określonymi w ustawie o odpadach z dnia 14 grudnia 2012 r. – wyjaśnia Beata Szlama, Naczelnik Wydziału Ochrony Środowiska , Gospodarki Komunalnej i Rolnictwa w UM Brzozów

Wspomniane wcześniej odpady zalegały na hałdzie o długości ok. 50 m, szerokości ok. 3-4 m i wysokości od 1 m do 3 m. Ich szacunkowa ilość wynosiła ok. 150 m3.

Informację o stwierdzonych nieprawidłowościach przekazano  Marszałkowi Województwa Podkarpackiego, celem wykorzystania zgodnie z posiadanymi kompetencjami. Stwierdzone podczas kontroli WIOŚ w Rzeszowie nieprawidłowości, stanowiły podstawię do wydania przez Podkarpackiego Wojewódzkiego Inspektora Ochrony Środowiska zarządzenia pokontrolnego zobowiązującego burmistrza Brzozowa do usunięcia stwierdzonych naruszeń – dodaje Katarzyna Sołek, Podkarpacki Wojewódzki Inspektor Ochrony Środowisk.


16-08-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.