BRZOZÓW: Modernizacja 6 wielorodzinnych budynków mieszkalnych. Z efektów realizacji projektu skorzysta 136 gospodarstw domowych (ZDJĘCIA)


GMINA BRZOZÓW / PODKARPACIE. Przeszło 2 760 000 złotych wynosi wartość projektu pn. „Modernizacja energetyczna budynków wielorodzinnych na terenie gminy Brzozów”. Łącznie z efektów realizacji zadania skorzysta 136 gospodarstw domowych.

Projekt obejmuje modernizację energetyczną 6 budynków mieszkalnych wielorodzinnych zlokalizowanych w Brzozowie: przy ulicach: Kraszewskiego 8, Witosa 15, Bielawskiego 12, Bocznej 8, Mickiewicza 16 i Mickiewicza 18A oraz 1 budynku mieszkalnego wielorodzinnego w Grabownicy Starzeńskiej nr 247. Wnioskodawcą projektu jest gmina Brzozów, która ponosi koszty termomodernizacji budynku przy ul. Kraszewskiego 8, natomiast koszty związane z pozostałymi budynkami ponoszą wspólnoty mieszkańców będące partnerami projektu. Zakres rzeczowy projektu obejmuje między innymi: docieplenie ścian zewnętrznych budynku, wymianę stolarki okiennej i drzwiowej zewnętrznej, docieplenie stropu ostatniej kondygnacji, docieplenie stropodachów, docieplenie stropów nieogrzewanych piwnic oraz ścian fundamentowych wraz z remontem istniejącej opaski odbojowej – informuje Edyta Kuczma, naczelnik Wydziału Inwestycji, Gospodarki Przestrzennej i Funduszy Pomocowych

DSC_0396

Realizacja projektu ma na celu zredukowanie zapotrzebowania na energię,  po wykonaniu modernizacji przedmiotowe zapotrzebowanie zmniejszy się o 43,26 %. To duża oszczędność energii, szacowany roczny spadek emisji gazów cieplarnianych wyrażony w tonach równoważnika CO2 wynosi 187,13.

Dofinansowanie z Regionalnego Program Operacyjny Województwa Podkarpackiego na lata 2014-2020 obejmuje 85 % kosztów kwalifikowanych. 

red.


Komentarzy: 13 do “BRZOZÓW: Modernizacja 6 wielorodzinnych budynków mieszkalnych. Z efektów realizacji projektu skorzysta 136 gospodarstw domowych (ZDJĘCIA)”

 1. mieszkaniec pisze:

  nawet ładna ta elewacja, od razu inaczej wygląda centrum miasta

 2. Brzozowiak pisze:

  Duzo ładniejszy kolor niż w rynku nie wiem kto tam położył taką burdelową czerwień. Ten jest całkiem spoko

 3. mieszkaniec pisze:

  A co z Moniuszki, zapomniał kierownik Pilawski o mieszkańcach z ulicy Moniuszki, przecież też jemu podlega, jaki obskurny i co dzień przejezdża obok niego z pracy i do pracy, czy mieszkaja tam inni ludzie. Szkoda że projekt nie zawierał docieplenia dachu , bo az się prosi wymiana cieknących dachów a może było skorzystać z dofinansowania. Najładniejsza jest elewacja budynku Urzędu Miasta, a gdzie się podziały aniołki, jakoś ich brak .Może odleciały w siną dal.

  • Też mieszkaniec pisze:

   Od tego roku nie będzie aniołków. Teraz będzie pomnik Marszałka. To ci powinno wystarczyć. A aniołki można postawić przy kościele.

 4. pytania pisze:

  Właściciele mieszkań w blokach które odremontowano wpłacali ze swoich oszczędności wkład własny, za lokatorów wpłacał chyba urząd gminy ?, a ciekawi jesteśmy jak to było w blokach spółdzielni mieszkaniowej w Brzozowie, czy właściciele mieszkań tez wpłacali ze swojej kieszeni wkład własny jak remontowano bloki ???

  • Gosc pisze:

   Tak w własnych. Tz co miesiąc płacą fundusz remontowy z którego później robią wszelakie remonty.

 5. oni tez płaca co miesiąc na fundusz remontowy pisze:

  co miesiąc płacą na fundusz remontowy ! ale teraz musieli DODATKOWO zapłacić ze swoich oszczędności !

 6. brzozowianin pisze:

  dziekawe czy stawki ogrzewania zmienią się, czy kierownik bedzie umiał rozliczac koszty ogrzewania i czy klatki schodowe tez będa ogrzewane

 7. Witosa 15 pisze:

  Ciekawe czy Pani Kuczma , Pan Burmistrz i inni którzy tak chwalą się modernizacją tych bloków, widzieli jak wyglądają klatki schodowe?

  Klatki nie były malowane od ponad 15 lat, , ciekawe co na to sanepid i inne służby?

  • Gosc pisze:

   Nie wiem jak w tamtych blokach wyglądają ale u nas według mnie malowane są za często szkoda na to kasy lepiej te środki przeznaczyć na inne cele a nie ciągle malować te lamperie które i tak lepiej wyglądać nie będę

  • do Witosa 15 pisze:

   ten budynek przecież chyba należy do Wspólnoty Mieszkańców Witosa 15, nie jest własnością Gminy. Jeśli jest taka potrzeba to podejmijcie na zebraniu mieszkańców taką decyzję że trzeba pomalować klatki i to zróbcie, zlecie komu chcecie. To wasza własność…

 8. przysietnica pisze:

  co tam klatki ich na zewnątrz nie widac – brud mozna schować a co z dachami cieknącymi na Bielawskiego i Bocznej czy naczelniczka i kierownik nie widzą głowy budynku tylko sciany

  • Gosc pisze:

   Popieram!!! Zdecydowanie jest więcej takich dachów które wymagają wymiany bo są stare i za krótkie.. Ale przecież lepiej pomalować docieplic i niech dalej się po tym leje…

Napisz komentarz:

Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.