REKLAMA
REKLAMA

BRZOZÓW: Grzegorz Pietryka nowym wiceprzewodniczącym rady miejskiej

BRZOZÓW / PODKARPACIE. Radni Rady Miejskiej w Brzozowie wybrali nowego wiceprzewodniczącego rady.

Radni zgłosili tylko jednego kandydata na stanowisko wiceprzewodniczącego Rady Miejskiej w Brzozowie. Zaproponowano kandydaturę Grzegorza Pietryki.

78111898_566851633881909_6556381041790025728_n

Radni w głosowaniu tajnym zdecydowali o wyborze nowego wiceprzewodniczącego 19 głosami za. Dwóch pozostałych radnych oddało ważny głos, ale nie opowiedziało się po żadnej ze stron (wstrzymującej lub przeciw).

Przy głosowaniu powołano komisję skrutacyjną, która czuwała nad prawidłowym przebieg głosowania. W jej skład weszli: Krzysztof Bednarczyk – przewodniczący oraz członkowie: Piotr Jatczyszyn i Bogusław Wasylewicz.

Przypomnijmy, że Grzegorz Pietryka na stanowisku zastąpił Kazimierza Zajdla, któego odwołano z pełnionej funkjci początkiem listopada.

02-12-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:...........

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (12)

Komentarze niezarejestrowanych czytelników:

@Koszty sądowe i prokuratorskie 2019-12-05 07:50:41
0 0
Słyszałem że będzie następny pozew, który złożył były kierownik lecznictwa otwartego. Więc pewnie stąd zabezpieczenie środków na ewentualne sprawy sądowe.
Do do aa2019-12-05 08:19:23
0 0
W ostatnim zdaniu potwierdził Pan to co pisze od początku, że potrzebne jest nowe długofalowe rozwiązanie. Prosze potraktować nasza gminę jako takiego pracownika ciemiezonego podatkami, przedsiębiorcę itp o którym Pan pisze. Gmina dostaje określoną liczbę pieniędzy od państwa, a w ostatnich latach w sprawach szkolnych musiała zmagać się z nikomu niepotrzebna reforma, która wygenerowana dla niej koszta, potem z podwyzkami nauczycielskimi, na które subwencja nie została zwiększona. Czy to nie jest sytuacja jak z opisywana przez Pana klasa robotnicza. Skoro panstwo/pracodawca nakłada kolejne zadania/podatki na gminę to powinno też zwiększać finansowanie. Teraz jest pomysł podwyżki płacy minimalnej, na który też pewnie nie dano pieniędzy i mamy to co mamy u nas
Paradox2019-12-05 08:34:39
0 0
Z jednej strony cięcie etatów, a z drugiej upychanie swoich po szkołach. Po co w SP Brzozów Trzecia sekretarka?? Dwie nie wystarczą?? Pewnie ta lepsza bo od burmistrza.
Panie Burmistrzu2019-12-05 11:00:03
0 0
Bardzo proszę zrezygnować z pomysłu 7/8 etatu dla pracowników obsługi i administracji. Pikiety itp. nie są nikomu potrzebne, zwłaszcza w obecnej sytuacji, Panu, a nie będą też potrzebne pracownikom, którzy nie są żądni rozgłosu czy afer, lecz już w tej chwili zarabiają śmiesznie mało, a, jak każdy, muszą utrzymać rodzinę i siebie. Wycofując się z tego, wykaże Pan zdrowy rozsądek i z pewnością wyjdzie to wszystkim na dobre. Rozmawiając z Prezydentem, powinien Pan natomiast poruszyć sprawę subwencji oświatowej oraz zasugerować, że oświata powinna być finansowana wprost z budżetu państwa, to jest zdanie ogromnej większości ludzi trzeźwo myślących. Gdyby Prezydent się do tego przyczynił, miałby większe poparcie w trakcie wyborów, to również należało by mu uzmysłowić. Życzę podjęcia mądrej decyzji. Nie wywołujmy wojny, bo na wojnie nikt z walczących nie jest wygranym.
Do \"do aa\"2019-12-05 16:43:43
0 0
Dla mnie to działanie długofalowe ma zadanie poprawić stan materialny młodych osób w naszej gminie bo to oni mogą mieć dzieci, a chyba tego Wam brakuje w szkołach ? Bo za dziećmi idzie wyższa subwencja. W naszej gminie jest około 2500 dzieci z informacji które przeczytałem w internecie około 250 pracowników pracuje w szkole (Ci którzy nie są nauczycielami). Jest 11 szkół w naszej gminie. Na moje oko występuje przerost zatrudnienia bo jak już wcześniej pisałem to nie jest problem ogólnopolski każda gmina dostaje tyle samo pieniędzy na jednego ucznia. A to włodarze decyduje czy zatrudnić więcej nauczycieli, czy pracowników w szkole itp. Skoro jednym gminą wystarcza subwencja innymi nie tzn. że są one kiepsko zarządzane to świadczy o gospodarzu – takie jest moje zdanie. Dlaczego mamy płacić za to że ktoś popełnia błędy ? Każdy chciałby taki mieć, że jeśli popełni błąd finansowy prosić o zwrot tej gotówki, ale niestety życie wygląda inaczej. Chyba, że się ma uprzywilejowane stanowisko to co innego. Wydaje mi się, że Pan patrz z takiego puntu widzenia, że Państwo jest od wszystkiego, ale niestety w wielu sprawach to człowiek musi wziąć sprawy w swoje ręce jeśli chce się w życiu coś osiągnąć. No chyba, że się ma … tutaj nie będę kończył, ale wiadomo o co chodzi.
Mikołaj na rynku2019-12-05 17:45:12
0 0
W tamtym roku Więc idąc zeszłorocznym tokiem myślenia już jest zaplanowane że autobusem zostaną przywiezione dzieci z okolicznych wiosek ze świetlic środowiskowych ponoć 80 dzieci burmistrz kazał przywieźć do Brzozowa chyba się boją że frekwencja będzie kiepska i impreza się nie uda
do Mikołaj na rynku2019-12-05 19:10:37
0 0
To ponoć czy nie ponoć???? Weź nie ściemniaj bo nie znasz szczegółów a tylko ferment wprowadzasz. Przyjdź, zobacz i nie będziesz musiał czy musiała pisać ponoć To ponoć to już jest tak charakterystyczne, aż do znudzenia. Poczytaj trochę książek bo słownictwo masz bardzo ubogie.
Haha2019-12-05 19:18:02
0 0
I znowu trafione. Ile autobusów macie? Bo jak ten jeden z zeasu to chwilę wam zejdzie. A książek już nie będę czytał bo niektórzy nie lubią mądrzejszy h od siebie, szczególnie jak nawet matury nie mają a wydaje im się że są kimś bardzo ważnym. A jak tam vice i Pani skarbnik? Dalej się tak dobrze dogadują? Słyszałem że niektórych to strasznie denerwuje.
Do do aa2019-12-05 19:27:58
0 0
Pisałem już Panu dlaczego subwencja nie jest wystarczająca i jakie obowiązki doszły samorzadom w ostatnim czasie bez zwiększenia środków. To tak jakby pracodawca dolozyl Panu godzin pracy nie płacąc za to. Nie byłoby to fajne, prawda? A jakby Pan zaczął się upominac o swoje, to by Pan usłyszał, że trzeba wziąć sprawy w swoje ręce, zmienic pracę lub siedzieć cicho. W taki sposób nic się w naszym kraju nie zmieni. Pewnie, że nie mamy płacić za czyjeś błędy, jestem ostatnia osoba która będzie bronić głupich decyzji ale z uporem maniaka powtarzam Panu, że z oświata maja problemy wszystkie samorządy, jedne większe, drugie mniejsze. Nie chcę też by państwo wlazilo mi z butami w życie ale chyba zgodzimy się, że edukację czy służbę zdrowia powinno finansować. To jest po prostu kwestia priorytetow
Do \"do aa\"2019-12-05 22:04:48
0 0
Doszło do reformy edukacji w której jeden z roczników z szkół podstawowych/gimnazjalnych udał się do szkoły średniej. Dlatego teraz w szkole podstawowej jest 8 roczników, a w szkole średniej 4. Co za tym idzie część subwencji poszła do powiatu bo to oni sprawują piecze nad szkołami średnimi. Skoro kiedyś było 9 roczników a dziś jest 8 to może zasadne jest redukcja etatów do 7/8 ? Ewentualnie może warto porozmawiać by z włodarzami powiatu być może tam znalazło by się zatrudnienie dla części pracowników ? Jak dla mnie to chyba jest teraz mniej obowiązków w szkołach podstawowych bo skoro dzieci jest mniej to automatycznie obowiązków ubywa. W Brzozowie też kiedyś były zakłady pracy które miały problemy a później upadły ale nawet pracownicy nie dostali 7/8 etaty i nikt im nie pomógł w tej sprawie. Dla mnie każda osoba bez względu gdzie pracuje powinna być równo traktowana. W jednej fabryce na Podkarpaciu też mieli problem i zarząd był zmuszony do redukcji etatów lub obniżenia pensji o 9%. Pracownicy wybrali wariant drugi. Owszem zgodę się z tym, że oświata i służba zdrowia powinna być finansowana z budżetu, ale powinny być pewne granicę. Podawałem już wiele przykładów nie będę na nowo się rozpisywał.
Do komentującego powyżej2019-12-05 22:27:11
0 0
Poprzednik Panu dobrze tłumaczy. Subwencja w żadnej gminie nie starcza na płace dla pracowników. Wiele samorządów nawet poparło wiosenny strajk nauczycieli, gdyż był wśród postulatów punkt dotyczący finansowania oświaty z budżetu. Duże miasta mają takież dochody, a małe gminy skąd mają brać pieniądze? Wpłacamy do budżetu państwa kolosalne kwoty, więc przynajmniej szkolnictwo powinno być stamtąd finansowane. Skoro są pieniądze na wspieranie obcych bogatych firm, wątpliwej sztuki, często godzącej w nasze podstawowe wartości, fundacji czy osób, które nasz kraj i naród oczerniają na arenie międzynarodowej, obstawianie policją tęczowych marszów itp., dlaczego nie ma ich dla nas i naszych dzieci? Czy to w porządku? W ten sposób skłóca się społeczności lokalne, bo każdy chce jakoś żyć, a z pustego nikt nie naleje.
Do wyżej2019-12-05 23:12:09
0 0
Owszem, ale napiszę to już po raz kolejny. Niektóre gminy przeznaczają np. 10%, inne 20%, inne 30% a w Brzozowie jest to około 50%. Na moje oko coś tutaj jest nie tak z tą oświatą dlaczego inni potrafią za taką kwotę utrzymać szkoły a inni nie. Tak jak pisałem wcześniej skoro w klasach jest 8 osób i nauczyciel zarabia tyle samo co inny nauczyciel który uczy np. 24 dzieci to potencjalnie tracimy na takiej klasie. Im więcej mniejszych szkół i klas tym bardziej trzeba dopłacać, a w takich szkołach nauczyciele po pracy mają więcej wolnego bo jest różnica poprawić 24 praca, a 8. Dodam jeszcze, że w naszej gminie również podatki nie są najniższe. Sadząc co poniektórych wynagrodzeniach to lepiej się nam powinno żyć jak w Warszawie, Krakowie lub Gdańsku. Niestety ja tych środków nie rozdysponowuje więc nie jestem w stanie pomóc, aczkolwiek poniekąd się zgadzam, że można by było je lepiej lokować.
Inline
Inline