REKLAMA
Strony WWW Sanok

BRZOZÓW: Gminne obchody Międzynarodowego Dnia Osób z Niepełnosprawnością (ZDJĘCIA)

GMINA BRZOZÓW / PODKARPACIE. 29 listopada w Brzozowskim Domu Kultury zainaugurowano gminne obchody Międzynarodowego Dnia Osób z Niepełnosprawnością.

 – Jest mi niezmiernie miło zainaugurować Gminne Obchody Międzynarodowego Dnia Osób z Niepełnosprawnością, który przypada co prawda za kilka dni, natomiast w naszej gminie przygotowaliśmy z wyprzedzeniem ofertę różnych wydarzeń trwającą do końca grudnia. Naszym zamierzeniem jest abyście mogli w sposób aktywny, mam nadzieję nie tylko jednorazowy, włączyć się w życie naszej społeczności, z poczuciem iż jesteście jej ważną i potrzebną częścią. Mam nadzieję, że w ramach przygotowanego programu w najbliższych dniach każdy z Was znajdzie coś dla siebie. Być może dla jednych będzie to urozmaicenie codzienności a dla innych impulsem do wyjścia z domu i wprowadzenia pozytywnych zmian w swoim życiu, czego z głębi serca życzę.[…] Kończąc, życzę wszystkim osobom z niepełnosprawnością dużo zdrowia, odwagi, samozaparcia w realizacji celów, wiary we własne możliwości, rodzicom jak najmniej zmartwień i wytrwałości w codziennej trosce o swoje dzieci, opiekunom i terapeutom zaś spełnienia, satysfakcji i radości z pełnionej na co dzień misji – powiedział Józef Rzepka, burmistrz Brzozowa

W oficjalnej inauguracji udział wzięli: kierownicy jednostek organizacyjnych gminy Brzozów, kierownik Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Brzozowie Zofia Foryś, przedstawiciel Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Krośnie Filia w Brzozowie Piotr Boczar, prowadzący wraz z opiekunami i podopiecznymi Środowiskowych Domów Samopomocy w Cergowej, Dynowie, Bliznem i Brzozowie, Warsztatów Terapii Zajęciowej w Haczowie i Starej Wsi, Ośrodka Szkolno-Wychowawczego i Domu Pomocy Społecznej w Brzozowie oraz Domu Pomocy Społecznej Dla Dzieci Zgromadzenia Sióstr Służebniczek w Starej Wsi.

Gminne obchody uświetnił występ artystyczny w wykonaniu podopiecznych Środowiskowego Domu Samopomocy w Brzozowie. Przepięknie przygotowany program muzyczny pt. „Ze świętym Janem Pawłem II przez życie” oczarował zgromadzoną publiczność i dostarczył wielu wzruszeń. Na scenie wystąpili: Magdalena Bąkowska, Teresa Sieńczak, Magdalena Leń, Krzysztof Kędra, Bogdan Kielar oraz Artur Zajdel. Montaż słowno-muzyczny opowiadający o życiu Jana Pawła II, jego przyjaźni z Chrystusem i drugim człowiekiem przygotowany pod kierunkiem terapeuty Lucyny Czopor przeplatany był prezentacją multimedialną ze zdjęciami Ojca Św.

Dalej na deskach brzozowskiej sceny w niezwykle wzruszającym spektaklu pt. „Anioł Stróż” wystąpili uczestnicy Warsztatu Terapii Zajęciowej w Starej Wsi. Choreografię do muzyki Ennio Moriccone przygotowała podopieczna placówki Magdalena Misztak.

Całość wydarzenia w Brzozowskim Domu Kultury poprowadzili: Pełnomocnik Burmistrza ds. Osób Niepełnosprawnych Alicja Tomoń oraz uczestnik Środowiskowego Domu Samopomocy w Brzozowie Łukasz Czubski.

Zwieńczeniem oficjalnych obchodów była emisja filmu „Historia Marii”. Oparty na faktach filmowy portret głuchej i niewidomej od urodzenia dziewczynki, która dzięki miłości i uporowi swojej opiekunki zaczęła komunikować się ze światem poruszył niejedno serce oglądających.

Z okazji Międzynarodowego Dnia Osób z Niepełnosprawnością, który obchodzony jest 3 grudnia władze gminne przygotowały szereg wydarzeń zachęcających osoby niepełnosprawne do uczestniczenia w życiu społecznym. W organizację włączyły się także lokalne przedsiębiorstwa. Serdecznie zapraszamy do skorzystania. Szczegóły na plakacie.

np
ŹRÓDŁO: UM Brzozów
29-11-2017


Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.