BRZOZÓW: Chciał uniknąć mandatu, a odpowie za przestępstwo. Grozi mu do 10 lat


BRZOZÓW / PODKARPACIE. W poniedziałek 16 stycznia, około godz. 11.30 w Jasienicy Rosielnej, policjanci ruchu drogowego zatrzymali do kontroli drogowej kierującego samochodem marki nissan Qashqai, w związku z przekroczeniem dozwolonej prędkości. Zatrzymany chciał wręczyć funkcjonariuszom łapówkę. 

Mężczyzna początkowo próbował słownie wpłynąć na policjantów, aby odstąpili od wymierzenia mu kary. Gdy to nie przyniosło oczekiwanego przez niego efektu, wręczył kontrolującemu policjantowi łapówkę w wysokości 150 zł. Funkcjonariusze odmówili przyjęcia korzyści, a mężczyzna został zatrzymany w policyjnym areszcie. Usłyszał już prokuratorskie zarzuty.

Za udzielenie korzyści majątkowej w celu skłonienia osoby pełniącej funkcję publiczną do naruszenia przepisów prawa, polegającego na odstąpieniu od wykonania czynności służbowych, związanych z popełnionym wykroczeniem w ruchu drogowym, mężczyźnie grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

303-120974

KPP Brzozów


Komentarzy: 4 do “BRZOZÓW: Chciał uniknąć mandatu, a odpowie za przestępstwo. Grozi mu do 10 lat”

 1. feluś pisze:

  Oj tam, od razu 10 lat pierdelka, za co? Chciał chłopakom dać napiwek, może to był Francuz. Oni zawsze dają napiwki. Cóż to za korzyść majątkowa w dzisiejszych czasach 150 złotych. Nie wiadomo, gdzie z tym iść – czy do Lidla, Biedronki, Mrówki, Żabki. Chyba tylko na pizzę. Gdyby proponował 150 ale tysięcy, to by była korzyść majątkowa.

 2. Mieszkaniec pisze:

  I co z tego chwala sie jakby groznego przestepce zlapali a na dziadow nieraz trzeba czekac 40 minut ehhh….

 3. Rakoczy pisze:

  Ale afera.

 4. Ivan pisze:

  zwykłe zakompleksione tępe błazny w mundurach. Większość gównojadów przyjęta po znajomościach. Wykazali się że „chciał wręczyć łapówkę” bo nie każdy wie, że każda zmierzona przez tych cwaniaków/nieudaczników prędkość jest do zakwestionowania przed sądem. Mają społeczeństwo za jeleni, tylko zapominają że PEŁNIĄ dla nas WSZYSTKICH SŁUŻBĘ, za nasze pieniądze mają nam służyć. Od stycznia 250zł/mc podwyżki dostali i widzimy jak nasi słudzy kozaczą.

Napisz komentarz:

Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.