Brawura i brak wyobraźni. Stracili prawa jazdy i staną przed sądem (ZDJĘCIA)


BRZOZOW24.PL / PODKARPACIE. Brzozowscy policjanci zatrzymali wczoraj prawa jazdy dwóm kierowcom, którzy rażąco naruszyli przepisy w ruchu drogowym i spowodowali groźne kolizje drogowe.

Do pierwszego zdarzenia doszło wczoraj, 22 września, około 10.00 w Jasienicy Rosielnej. Uczestniczył w nim samochód ciężarowy z załadowaną przyczepą i dwa samochody osobowe. Jak ustalili pracujący na miejscu policjanci, to kierujący ciężarowym mercedesem przyczynił się do kolizji. 35-letni mieszkaniec powiatu tarnowskiego na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na przeciwny pas ruchu i uderzył w bok citroena saxo. Po tym zderzeniu nie zatrzymał się tylko uderzył w kolejny samochód jadący od strony Domaradza – w peugeota 206. Wszyscy kierowcy byli trzeźwi.

1

Tego samego dnia, około 21.00 dyżurny otrzymał kolejne zgłoszenie o zdarzeniu drogowym. Tym razem policjanci zostali skierowani na ul. 3 Maja w Brzozowie. Na miejscu zastali jedynie kierującego bmw. Okazało się, że wiózł on cztery 18-letnie pasażerki, którym już była udzielana pomoc medyczna w szpitalu. Na szczęście ich obrażenia okazały się niegroźne.

Jak ustalili funkcjonariusze, 18-latek jechał z Humnisk w kierunku Brzozowa. Wyprzedzając inny samochód stracił panowanie nad swoim pojazdem i zjechał na chodnik. Uderzył w znak drogowy, a następnie słup energetyczny, powodując jego uszkodzenie. Siła uderzenia była tak duża, że słup pękł w dwóch miejscach. Badanie alkomatem wykazało, że mężczyzna był trzeźwy. Przyczyną tej kolizji było niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze. Policjanci ustalili, że młody kierowca posiadał swoje prawo jazdy od miesiąca.

W obu przypadkach za spowodowanie tych zdarzeń funkcjonariusze odstąpili od ukarania kierowców mandatami. W związku z rażącym naruszeniem przepisów ruchu drogowego mężczyźni odpowiedzą przed sądem. Ponadto policjanci zatrzymali im prawa jazdy. O tym na jak długo się z nimi pożegnają, zadecyduje sąd.

Policja przypomina treść art. 86 kodeksu wykroczeń:

§ 1. Kto, nie zachowując należytej ostrożności, powoduje zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym, podlega karze grzywny.
§ 2. Kto dopuszcza się wykroczenia określonego w § 1, znajdując się w stanie po użyciu alkoholu lub podobnie działającego środka, podlega karze aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny.
§ 3. W razie popełnienia wykroczenia określonego w § 1 przez osobę prowadzącą pojazd można orzec zakaz prowadzenia pojazdów.

info i foto: KPP Brzozów


Komentarzy: 18 do “Brawura i brak wyobraźni. Stracili prawa jazdy i staną przed sądem (ZDJĘCIA)”

 1. mmm pisze:

  tylni napęd nie dla dziewczynek !

 2. bożydar pisze:

  całe szczęście że nikomu nic się nie stało

 3. szczęściarz pisze:

  i napisz, że RBR to matoły, to cię zlinczują ^^ wy powinniście mieć ustawowy zakaz zbliżania się do wszystkiego co ma koła i silnik

  • rabarbar pisze:

   I po co tak generalizujesz? Czy to każdy kierowca z rejestracja RBR ma siano zamiast mozgu? Szczyl chciał sie popisac przed duperkami i zaliczył słup, miał szczeście, ze sie na nim nie zawinał.

  • januszmotoryzacji pisze:

   Prawda wszystkim kierowcom bardzo dobrze znana – tylni napęd nie dla świeżaków

  • Wikiry pisze:

   Wszędzie i zawsze znajdą się ludzi bez wyobraźni – TO ONI SĄ NIEBEZPIECZNI….
   WNIOSKUJĘ, że i ty nie grzeszysz wyobraźnią – bo nie każdemu psu burek…

  • Wikiry pisze:

   Wściekłość „kierowcy Opla Vectry” – ma charakterystyczny wydźwięk rewanżu, jeśli nie ma sympatii do profesora, to trzeba mu dokopać chociażby w formie komentarza na tym forum,… A tu wydarzyła się nieprzyjemna sytuacja dla kierowcy i uczestniczek wypadku, ograniczenie prędkości do 50 km/h w terenie zabudowanym jest po to, aby nie dochodziło do poślizgów i rozbijania samochodów…. kłopotów dla rodziców i samego kierowcy —- młodzieży – CZYŻBY JAJKO BYŁO MĄDRZEJSZE OD KURY ?????

 4. ZnaFca.snk pisze:

  Młody Kubica dopiero zdał prawko i do RWD się pcha ahahah to niezły AS!
  ..teraz płacz bo bez prawka..beta na żyletki..lansu NI MA..kara od rodziców :0
  teraz ziomuś lowelek abo rollki huheuahha

 5. Tomasz Niecik pisze:

  Cztery osiemnastki tylko w jego samochodzie

 6. cztery osiemnastki... pisze:

  .. ale przez chwilę mógł sobie ponucić „..Cztery Osiemnastki, tylko w moim samochodzie
  To jest teraz trendy to jest teraz w modzie..” haha 🙂 btw dobrze, że wszyscy cali i nikomu nic się nie stało 😉

 7. Niemiec pisze:

  Sprzedam tylni zderzak do bmw e 46 nie bity!

 8. rbrrrr pisze:

  Dzieci powinny w tym czasie być w domu a nie urządzać wyścigi ulicami Brzozowa! Apel do policji: czy wiecie, że gówniarze (inaczej ich nie można nazwać) urządzają wieczorami wyścigi miasta? Bandują się np. na parkingu koło alty i stamtąd startują. Stwarzają zagrożenie, pal licho, że dla siebie, ale głównie dla innych ludzi. Czy nie warto na to zwrócić uwagę? Odnośnie wydarzenia z czwartku: dwa pozostałe samochody z wyścigów przyczaiły się na ul. Słonecznej, panienki pijane, m.in. maturzystka z G. z LO. Czy rodzice wiedzą co robią ich dzieci wieczorami?

  • masło pisze:

   możesz rozwinąć to o tych wyścigach jakie pozostałe auta (te 2 pod słoneczną) i z tego co widziałem żadnych pijanych dziewczyn nie było , jak i wyścigu

 9. 12535 pisze:

  rbrrrr mówi o wyścigach xD , ciekawią mnie pozostali uczestnicy wyścigu możesz ich wymienić , czy gadasz głupoty żeby było głośniej , ja wiem swoje ale chce poznać twoje zdanie . Śmiało , co 2 miejsce miało tcio czy gulf 3 ? Pochwal się swoją wiedzą bazującą na 2 może 3 stronach internetowych.

 10. rbrrrr pisze:

  12345, niepotrzebnie mnie próbujesz prowokować. Nie uważam, że muszę się chwalić swoja wiedzą, bo ktoś anonimowy chce wiedzieć. Wiem to co wiem, nie rzucam słów ot tak. Dziewczyny były pijane i to porządnie. Dwa samochody były również, trzeba widzieć a nie tylko patrzeć. Policja powinna dokładnie przetrzepać te dzieciaki, dowiedzieli by się wtedy z pewnością różnych rzeczy. Nie można pluć po ludziach. To co tu wypisujecie można z łatwością namierzyć 🙂 Pozdrawiam i życzę niektórym wiadro wody na głowę dla ostudzenia.

 11. swiadek pisze:

  do rbrrr
  przetrzepać to możesz sobie torbę

 12. 1253 pisze:

  Na słonecznej były 3 auta to raz niemoto A 2 jednym z nich było subaru impreza która pod alta było przejezdnie bo rozmawiałem z właścicielem i zatrzymał się tam też bo po prostu był wypadek tak samo jak zaparkowany tam citroen c5 którzy nie byli z tym związani . Śmiechu. :*

Napisz komentarz:

Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.