REKLAMA
WUP

Brawura i brak wyobraźni. Stracili prawa jazdy i staną przed sądem (ZDJĘCIA)

BRZOZOW24.PL / PODKARPACIE. Brzozowscy policjanci zatrzymali wczoraj prawa jazdy dwóm kierowcom, którzy rażąco naruszyli przepisy w ruchu drogowym i spowodowali groźne kolizje drogowe.

Do pierwszego zdarzenia doszło wczoraj, 22 września, około 10.00 w Jasienicy Rosielnej. Uczestniczył w nim samochód ciężarowy z załadowaną przyczepą i dwa samochody osobowe. Jak ustalili pracujący na miejscu policjanci, to kierujący ciężarowym mercedesem przyczynił się do kolizji. 35-letni mieszkaniec powiatu tarnowskiego na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na przeciwny pas ruchu i uderzył w bok citroena saxo. Po tym zderzeniu nie zatrzymał się tylko uderzył w kolejny samochód jadący od strony Domaradza – w peugeota 206. Wszyscy kierowcy byli trzeźwi.

1

Tego samego dnia, około 21.00 dyżurny otrzymał kolejne zgłoszenie o zdarzeniu drogowym. Tym razem policjanci zostali skierowani na ul. 3 Maja w Brzozowie. Na miejscu zastali jedynie kierującego bmw. Okazało się, że wiózł on cztery 18-letnie pasażerki, którym już była udzielana pomoc medyczna w szpitalu. Na szczęście ich obrażenia okazały się niegroźne.

Jak ustalili funkcjonariusze, 18-latek jechał z Humnisk w kierunku Brzozowa. Wyprzedzając inny samochód stracił panowanie nad swoim pojazdem i zjechał na chodnik. Uderzył w znak drogowy, a następnie słup energetyczny, powodując jego uszkodzenie. Siła uderzenia była tak duża, że słup pękł w dwóch miejscach. Badanie alkomatem wykazało, że mężczyzna był trzeźwy. Przyczyną tej kolizji było niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze. Policjanci ustalili, że młody kierowca posiadał swoje prawo jazdy od miesiąca.

W obu przypadkach za spowodowanie tych zdarzeń funkcjonariusze odstąpili od ukarania kierowców mandatami. W związku z rażącym naruszeniem przepisów ruchu drogowego mężczyźni odpowiedzą przed sądem. Ponadto policjanci zatrzymali im prawa jazdy. O tym na jak długo się z nimi pożegnają, zadecyduje sąd.

Policja przypomina treść art. 86 kodeksu wykroczeń:

§ 1. Kto, nie zachowując należytej ostrożności, powoduje zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym, podlega karze grzywny.
§ 2. Kto dopuszcza się wykroczenia określonego w § 1, znajdując się w stanie po użyciu alkoholu lub podobnie działającego środka, podlega karze aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny.
§ 3. W razie popełnienia wykroczenia określonego w § 1 przez osobę prowadzącą pojazd można orzec zakaz prowadzenia pojazdów.

info i foto: KPP Brzozów

23-09-2016


Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.