REKLAMA

Bracia okradali niezamieszkany dom (ZDJĘCIA)

POWIAT BRZOZOWSKI / PODKARPACIE. Brzozowscy policjanci ustalili sprawców kradzieży, do której doszło w Zmiennicy. Okazali się nimi dwaj bracia. Młodzi ludzie z niezamieszkanego domu wynieśli mienie o łącznej wartości około 2000 zł. Jak ustalili funkcjonariusze, 20 i 24 latek okradali ten dom przez trzy noce.

We wtorek brzozowscy policjanci zostali powiadomieni o włamaniu do jednego z domów w Zmiennicy. Z relacji zgłaszającej wynikało, że właściciel tej posesji niedawno zmarł, a ona jedynie sprawuje nadzór nad budynkiem i opiekuje się psem. Gdy tego dnia kobieta zauważyła wybite okno, postanowiła powiadomić policję. W obecności policjantów zgłaszająca od razu stwierdziła, że brakuje telewizora. Policjanci z  grupy dochodzeniowo–śledczej wykonali oględziny miejsca przestępstwa i zabezpieczyli ślady kryminalistyczne.

318568679

Od momentu uzyskania informacji o przestępstwie policjanci kryminalni pracowali nad wykryciem jego sprawców. Funkcjonariusze weryfikowali każdą uzyskaną w tej sprawie informację i wytypowali potencjalnych złodziei. Ich przypuszczenia okazały się słuszne. Odpowiedzialni za kradzież okazali się dwaj bracia w wieku 20 i 24 lat. Podczas przeszukania ujawniono u nich skradzione mienie. Wśród zabezpieczonych rzeczy był również telewizor. Łączną wartość skradzionych przez nich przedmiotów oszacowano na około 2000 zł.

W toku dalszych czynności ustalono, że to starszy z braci wpadł na pomysł by włamać się do niezamieszkanego domu. Chciał ukraść pieniądze. Lecz nie znajdując ich, zabrał ze sobą kilka wartościowych przedmiotów. Następnego dnia „pochwalił się” tym swojemu młodszemu bratu, który następnej nocy postanowił również splądrować to mieszkanie. Wychodząc zabrał ze sobą telewizor. Trzeciej nocy, już obydwaj bracia, udali się w to samo miejsce i zabrali jeszcze inne drobne rzeczy. W ich zainteresowaniu znalazły się jeszcze magnetowid, drobne AGD, telefony komórkowe, sztuczna biżuteria, kosmetyki i alkohol.

Obydwaj usłyszeli zarzuty. Przyznali się do ich popełnienia i złożyli wyjaśnienia. Teraz za swoje zachowanie odpowiedzą przed sądem. Za kradzież kodeks karny przewiduje karę pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat, a za włamanie nawet do 10.

609009789

KPP Brzozów

27-06-2016


Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.