Batalię o miano sportowca roku wygrał 6-letni szachista (ZDJĘCIA)

BRZOZÓW / PODKARPACIE. 6-letni szachista Paweł Sowiński z Uczniowskiego Klubu Sportowego Brzozów został najpopularniejszym sportowcem powiatu brzozowskiego. Rozstrzygnięcie XVII edycji plebiscytu nastąpiło podczas uroczystej gali, zorganizowanej 9 marca br. Na 21 nominowanych sportowców głosowali Czytelnicy Tygodnika Nowe Podkarpacie, wypełniając kupony publikowane w gazecie oraz wysyłając sms-y na poszczególnych kandydatów. Organizatorami plebiscytu byli: Starostwo Powiatowe w Brzozowie oraz Powiatowe Zrzeszenie Ludowe Zespoły Sportowe w Brzozowie.

Zwycięzca należy do najmłodszej, a jednocześnie najbardziej utalentowanej generacji brzozowskich szachistów. W ubiegłym roku zdobył złoty medal w Ogólnopolskich Mistrzostwach Szkół i Przedszkoli w Katowicach, wygrał otwarte mistrzostwa Małopolski Dzieci do lat 6, otwarty Turniej Szachowy o Puchar GOKSiT w Polańczyku oraz Turniej Szachowy o Puchar Prezesa Fundacji na rzecz Kultury Fizycznej i Sportu w Kolbuszowej. Został wicemistrzem otwartych mistrzostw Małopolski Dzieci do lat 7 i Mikołajkowego Turnieju Szachowego w Krośnie. Zajął 4 miejsce w Indywidualnych Mistrzostwach Województwa Podkarpackiego Juniorów do lat 7.

Najlepszym Sportowcem Powiatu Brzozowskiego za rok 2016 Kapituła Plebiscytu wybrała Norberta Hubera, siatkarza pochodzącego z Humnisk koło Brzozowa. Zawodnik reprezentuje obecnie barwy AKS-u Resovia oraz Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Spale. W ubiegłym roku zdobył z reprezentacją Polski mistrzostwo Europy do lat 20 w Bułgarii. Gra na pozycji środkowego, był podstawowym zawodnikiem mistrzowskiej drużyny.

W uroczystej gali uczestniczyli sportowcy, trenerzy, samorządowcy, a gościem honorowym był Grzegorz Lato.

WYNIKI XVII Plebiscytu na Najpopularniejszych Sportowców Powiatu Brzozowskiego w 2016 roku