REKLAMA

Bal Wszystkich Świętych w Humniskach. Przeżyjmy radośnie ten czas

HUMNISKA / PODKARPACIE. Już 30 października odbędzie się Bal Wszystkich Świętych w Humniskach. Istotą balu jest przybliżenie i poznanie różnych świętych, w szczególności naszych świętych patronów poprzez wcielenie się w jednego z nich. Początek zaplanowano na godz. 15.00.

Bal rozpocznie się wspólną modlitwą różańcową o godzinie 15.00, następnie Msza św. i przemarsz świętych do szkoły, gdzie będzie wspólna zabawa.

Korowód ten będzie mocnym świadectwem na to, że nasza wiara, która jest radosna pozwala nam doświadczać rzeczywistości nieba. Dzieci, młodzież, rodziny naszej parafii i miejscowości oraz miłych gości zapraszamy na pierwszy „Bal Wszystkich Świętych” podczas, którego będziemy w radosny sposób przeżywać i odkrywać tajemnice Świętych Obcowania. Oswoić się ze świętością. Jak śpiewamy w piosence „każdy może świętym być” – ks. Tomasz Szajna, wikariusz parafii Humniska Skrzyżowanie.

Wszyscy uczestnicy są zaproszeni do przebrania się za wybranego przez siebie świętego – patrona. Jeśli nie uda się skompletować całego stroju, można przynieść ze sobą jakiś symbol, z którym kojarzony jest dany święty. Nie jest to jednak bal przebierańców.

– Chodzi o spotkanie ludzi, którzy identyfikują się ze świętymi, którzy dla ludzi wierzących są znakomitymi przewodnikami na drodze do nieba – dopowiada ks. Tomasz.

Podczas wspólnej zabawy, odbędzie się konkurs na najlepszą prezentację swojego świętego. Na miejscu będzie ciepły bufet oraz napoje. Dla wszystkich, którzy się przebiorą za świętego – wstęp wolny! Więcej informacji w szkole i u ks. Tomasza.

unnamed

materiały nadesłane

19-10-2016


Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.