REKLAMA

Akcja „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”. Policja ujawniła 21 wykroczeń

BRZOZÓW / PODKARPACIE. Wczoraj na terenie powiatu brzozowskiego, odbywała się policyjna akcja pod kryptonimem „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”. Jej podstawowym celem było egzekwowanie od pieszych, rowerzystów, motorowerzystów i motocyklistów właściwych zachowań na drodze.

Działania „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego” były prowadzone wczoraj od wczesnych godzin rannych i trwały do godz. 22. Niechronionymi uczestnikami ruchu drogowego są: piesi, rowerzyści, motorowerzyści i motocykliści. W momencie zderzenia z pojazdem są oni bardziej narażeni na poważne konsekwencje, częściej też giną w wypadkach drogowych.

Niestety, bardzo często do tego rodzaju zdarzeń drogowych przyczyniają się niewłaściwe zachowania pieszych. Dlatego też w trakcie prowadzonych działań funkcjonariusze baczniej przyglądali się ich zachowaniu na drodze, czy jest ono zgodne z obowiązującymi przepisami poruszania się, szczególnie na odcinkach dróg, gdzie nie ma wydzielonych chodników. Policjanci zwracali również szczególną uwagę na to, czy piesi korzystają z elementów odblaskowych, zwłaszcza w terenach niezabudowanych.

Funkcjonariusze zweryfikowali również zachowania kierowców na drodze wobec pieszych. Policjanci zwracali szczególną uwagę na to, czy kierujący ustępują pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na przejściu, czy nie wyprzedzają na przejściach dla pieszych oraz czy w inny sposób nie powodują dla nich zagrożeń.

W ramach prowadzonych działań policjanci ujawnili łącznie 21 wykroczeń, w tym 10 popełnionych przez kierujących pojazdami, 8 przez pieszych i 3 przez rowerzystów.

Działania te po raz kolejny potwierdziły, że najczęstsze wykroczenia popełniane przez pieszych to chodzenie niewłaściwą stroną drogi w przypadku braku chodnika i przechodzenie przez jezdnię w miejscu niedozwolonym. Natomiast rowerzyści korzystają ze swoich jednośladów pomimo braku w nim obowiązkowego oświetlenia, co w tym jesiennym okresie jest bardzo ważne i wpływa na ich widoczność na drodze.

1

KPP Brzozów

20-10-2016


Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.