REKLAMA

450 młodych sportowców rywalizowało na lekko atletycznych zawodach (ZDJĘCIA)

BRZOZÓW / PODKARPACIE. Rekordowa liczba – około 450 młodych sportowców, uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych wzięło udział w Indywidualnych Mistrzostwach Powiatu w lekkiej atletyce, które tydzień temu odbyły się na obiektach MOSiR w Brzozowie.

W pierwszym dniu rywalizacji w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej uczniowie startowali w czterech konkurencjach: biegu na 60 m, skoku w dal, rzucie piłeczką palantową i biegu długim na 600m i 1000m. Najbardziej wartościowy wynik uzyskała Milena Bryś ze Szkoły Podstawowej Nr 1 w Brzozowie, która w skoku dal osiągnęła 4.02m.

Lekkoatletyka_SP_chopcy_bieg

La_SP_chopcy

Gimnazajliści rywalizowali w dziewięciu konkurencjach: biegu na 100m, biegu na 300m, biegu na 600m (dziewczęta), biegu na 1000m (chłopcy), skoku w dal, pchnięciu kulą, rzucie oszczepem, rzucie dyskiem i sztafecie 4 x 100m. Tutaj większość medali zdobyli uczniowie Gimnazjum w Dydni, a najlepsze wyniki osiągnęli: Karolina Wójcik w rzucie dyskiem – 27.30m, Wiktoria Szul – 25.35m i Jakub Wójcik – 38.40m – oboje w rzucie oszczepem. Znakomity wynik zanotował również Wojciech Więcek z Gimnazjum w Golcowej, który rywalizację w biegu na 100m wygrał z czasem 12.27s.

Po zakończonych zmaganiach najlepsi zawodnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i medale. Zawody powiatowe były jednocześnie eliminacją do finałów wojewódzkich, które dziś i jutro odbywają się w Rzeszowie.

SP

powiat Brzozów

27-09-2016


Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.