REKLAMA
Strony WWW Sanok
REKLAMA

1200 zł dla Olivii od radnych miejskich z klubu Ziemia Brzozowska (FOTO)

BRZOZÓW / PODKARPACIE. Nadzwyczajna sesja Rady Miejskiej w Brzozowie miała jeszcze jeden akcent. Po jej zakończeniu członkowie klubu radnych Ziemia Brzozowska przeprowadzili w swoim gronie zbiórkę pieniędzy na leczenie 13-letniej Olivii z Brzozowa. Takim oto sposobem 1200 zł trafi do chorej dziewczynki.

Historia chorej na białaczkę, 13-letniej Olivii poruszyła społeczność Brzozowa i okolic. W rozmaite akcje pomocy włączają się setki, tysiące mieszkańców gminy. Zorganizowano charytatywne koncerty, pikniki i mecze. Opisywaliśmy je na naszych łamach (część poniżej).

Pomoc popłynie również od radnych miejskich zrzeszonych w klubie Ziemia Brzozowska. Podczas czwartkowej sesji nadzwyczajnej zrobili oni „zrzutkę”, dzięki czemu do dziewczynki trafi 1200 zł.

39Radni klubu Ziemia Brzozowska: Edward Sabik, Krzysztof Kosztyła, Kazimierz Tympalski, Stanisław Bednarz, Maria Bodzioch, Daniel Boroń, Zbigniew Cyganik, Paweł Froń, Piotr Jatczyszyn, Zbigniew Kwiatkowski, Andrzej Rzepka, Tomasz Rzepka, Marek Wacek.

ZOBACZ RÓWNIEŻ:

Olivio jesteśmy z Tobą! Zobacz jak brzozowianie walczą o zdrowie swojej krajanki (FILM)

Walczyli dla Olivii! 550 osób zarejestrowało się w banku dawców szpiku (ZDJĘCIA)

550 osób zarejestrowało się w Banku Dawców Szpiku podczas akcji, która odbyła się w niedzielę 22 bm. w Szkole Podstawowej Nr 1 w Brzozowie. W ten sposób szukano dawcy dla chorej na zespół mielodysplastyczny 13-letniej Olivii Barabasz.

W ciągu kilku godzin w placówce zgłosiło się kilkaset osób, pragnących pomóc dziewczynce. W kolejce stanęli zarówno młodsi jak i starsi. Zainteresowanie akcją, jak podkreślają organizatorzy, przerosło ich oczekiwania.

Z kolei w Parku Jordanowskim tłumy ludzi bawiły się podczas koncertu charytatywnego pod hasłem Wszyscy wspólnie walczymy z Olivią. Honorowy Patronat nad wydarzeniem objął burmistrz Brzozowa Józef Rzepka. W programie, który poprowadzili Michał Preisner i Ola Władyka znalazły się zarówno występy zespołów jak i solistów. Zaśpiewali m.in. Marta Bujalska w duecie z Michałem Szubą, Ania Dąbrowska czy raper Leno oraz wielu innych wykonawców. Na scenie w różnorodnych układach choreograficznych zatańczyły też dziewczynki z zespołów Tamitu, Cantabile oraz Gest-u. Swoje talenty artystyczne zaprezentowali zarówno uczniowie jak i nauczyciele Szkoły Podstawowej Nr 1 w Brzozowie. Wystąpiły również maluchy z brzozowskich przedszkoli samorządowych. Zdecydowanie jednak najbardziej widowiskowym i oczekiwanym punktem koncertu był występ Roksany Węgiel – zwyciężczyni pierwszej polskiej edycji The Voice Kids. Chętnych dzieciaków po autografy nie brakowało. Na scenie pojawiła się też w solowym projekcie – wokalistka zespołu Brathanki Aga Dyk. Podczas koncertu przeprowadzana została również pogawędka dotycząca przeszczepów.  Prelekcję wygłosił ordynator Oddziału Hematologii Onkologicznej Szpitala Specjalistycznego w Brzozowie doc. dr hab. n. med. Andrzej Pluta. Podkreślał, że bycie dawcą jest całkiem bezpieczne oraz zachęcał zgromadzonych do rejestracji.

W czasie trwania koncertu dużym zainteresowaniem mieszkańców cieszyły się przygotowane stoiska, szczególnie kącik niespodzianek. Swoje wypieki serwowały też panie z Kół Gospodyń Wiejskich z Grabownicy Starzeńskiej, Humnisk oraz Przysietnicy. W akcję  zaangażowali się także brzozowscy policjanci i ratownicy medyczni. Do Brzozowa specjalnie dla Olivii przyjechali też ratownicy Bieszczadzkiego WOPR-u. W pomoc dla dziewczynki włączyli się brzozowski Darmed oraz Fundacja Pomocy Dzieciom im. Stanisławy Bieńczak, której wolontariusze zbierali datki do puszek.

Z kolei w godzinach przedpołudniowych na brzozowskim stadionie rozegrany został charytatywny turniej piłki nożnej. Organizatorem wydarzenia było Stowarzyszenie Sportowe Orzełki Brzozów. W rozgrywkach wzięło udział kilkudziesięciu młodych piłkarzy. Każdy z nich miał jeden cel – grać dla Olivii.

W pomoc dla Olivii włączyła się cała społeczność Szkoły Podstawowej Nr 1 w Brzozowie. Zaangażowanie wszystkich, od rozentuzjazmowanych uczniów, poprzez rodziców po nauczycieli, było widoczne na każdym kroku. Każdy wkładał całe serducho w przedsięwzięcie, które miał do wykonania. Do społeczności szkolnej w Brzozowie, dobro powróci na pewno i to z dwojoną siłą.

Organizatorzy składają serdeczne podziękowanie wszystkim ludziom o wielkich sercach, którzy przyszli, by pomóc Olivii. Wyrazy wdzięczności kierują też pod adresem burmistrza Brzozowa Józefa Rzepki oraz wszelkich osób, dzięki którym zarówno koncert jak i turniej mógł się odbyć.

źródło: serwis internetowy gminy Brzozów / autor: NP, ET

27-04-2018


Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.