REKLAMA

1200 zł dla Olivii od radnych miejskich z klubu Ziemia Brzozowska (FOTO)

BRZOZÓW / PODKARPACIE. Nadzwyczajna sesja Rady Miejskiej w Brzozowie miała jeszcze jeden akcent. Po jej zakończeniu członkowie klubu radnych Ziemia Brzozowska przeprowadzili w swoim gronie zbiórkę pieniędzy na leczenie 13-letniej Olivii z Brzozowa. Takim oto sposobem 1200 zł trafi do chorej dziewczynki.

Historia chorej na białaczkę, 13-letniej Olivii poruszyła społeczność Brzozowa i okolic. W rozmaite akcje pomocy włączają się setki, tysiące mieszkańców gminy. Zorganizowano charytatywne koncerty, pikniki i mecze. Opisywaliśmy je na naszych łamach (część poniżej).

Pomoc popłynie również od radnych miejskich zrzeszonych w klubie Ziemia Brzozowska. Podczas czwartkowej sesji nadzwyczajnej zrobili oni „zrzutkę”, dzięki czemu do dziewczynki trafi 1200 zł.

39Radni klubu Ziemia Brzozowska: Edward Sabik, Krzysztof Kosztyła, Kazimierz Tympalski, Stanisław Bednarz, Maria Bodzioch, Daniel Boroń, Zbigniew Cyganik, Paweł Froń, Piotr Jatczyszyn, Zbigniew Kwiatkowski, Andrzej Rzepka, Tomasz Rzepka, Marek Wacek.

ZOBACZ RÓWNIEŻ:

Olivio jesteśmy z Tobą! Zobacz jak brzozowianie walczą o zdrowie swojej krajanki (FILM)

Walczyli dla Olivii! 550 osób zarejestrowało się w banku dawców szpiku (ZDJĘCIA)

550 osób zarejestrowało się w Banku Dawców Szpiku podczas akcji, która odbyła się w niedzielę 22 bm. w Szkole Podstawowej Nr 1 w Brzozowie. W ten sposób szukano dawcy dla chorej na zespół mielodysplastyczny 13-letniej Olivii Barabasz.

W ciągu kilku godzin w placówce zgłosiło się kilkaset osób, pragnących pomóc dziewczynce. W kolejce stanęli zarówno młodsi jak i starsi. Zainteresowanie akcją, jak podkreślają organizatorzy, przerosło ich oczekiwania.

Z kolei w Parku Jordanowskim tłumy ludzi bawiły się podczas koncertu charytatywnego pod hasłem Wszyscy wspólnie walczymy z Olivią. Honorowy Patronat nad wydarzeniem objął burmistrz Brzozowa Józef Rzepka. W programie, który poprowadzili Michał Preisner i Ola Władyka znalazły się zarówno występy zespołów jak i solistów. Zaśpiewali m.in. Marta Bujalska w duecie z Michałem Szubą, Ania Dąbrowska czy raper Leno oraz wielu innych wykonawców. Na scenie w różnorodnych układach choreograficznych zatańczyły też dziewczynki z zespołów Tamitu, Cantabile oraz Gest-u. Swoje talenty artystyczne zaprezentowali zarówno uczniowie jak i nauczyciele Szkoły Podstawowej Nr 1 w Brzozowie. Wystąpiły również maluchy z brzozowskich przedszkoli samorządowych. Zdecydowanie jednak najbardziej widowiskowym i oczekiwanym punktem koncertu był występ Roksany Węgiel – zwyciężczyni pierwszej polskiej edycji The Voice Kids. Chętnych dzieciaków po autografy nie brakowało. Na scenie pojawiła się też w solowym projekcie – wokalistka zespołu Brathanki Aga Dyk. Podczas koncertu przeprowadzana została również pogawędka dotycząca przeszczepów.  Prelekcję wygłosił ordynator Oddziału Hematologii Onkologicznej Szpitala Specjalistycznego w Brzozowie doc. dr hab. n. med. Andrzej Pluta. Podkreślał, że bycie dawcą jest całkiem bezpieczne oraz zachęcał zgromadzonych do rejestracji.

W czasie trwania koncertu dużym zainteresowaniem mieszkańców cieszyły się przygotowane stoiska, szczególnie kącik niespodzianek. Swoje wypieki serwowały też panie z Kół Gospodyń Wiejskich z Grabownicy Starzeńskiej, Humnisk oraz Przysietnicy. W akcję  zaangażowali się także brzozowscy policjanci i ratownicy medyczni. Do Brzozowa specjalnie dla Olivii przyjechali też ratownicy Bieszczadzkiego WOPR-u. W pomoc dla dziewczynki włączyli się brzozowski Darmed oraz Fundacja Pomocy Dzieciom im. Stanisławy Bieńczak, której wolontariusze zbierali datki do puszek.

Z kolei w godzinach przedpołudniowych na brzozowskim stadionie rozegrany został charytatywny turniej piłki nożnej. Organizatorem wydarzenia było Stowarzyszenie Sportowe Orzełki Brzozów. W rozgrywkach wzięło udział kilkudziesięciu młodych piłkarzy. Każdy z nich miał jeden cel – grać dla Olivii.

W pomoc dla Olivii włączyła się cała społeczność Szkoły Podstawowej Nr 1 w Brzozowie. Zaangażowanie wszystkich, od rozentuzjazmowanych uczniów, poprzez rodziców po nauczycieli, było widoczne na każdym kroku. Każdy wkładał całe serducho w przedsięwzięcie, które miał do wykonania. Do społeczności szkolnej w Brzozowie, dobro powróci na pewno i to z dwojoną siłą.

Organizatorzy składają serdeczne podziękowanie wszystkim ludziom o wielkich sercach, którzy przyszli, by pomóc Olivii. Wyrazy wdzięczności kierują też pod adresem burmistrza Brzozowa Józefa Rzepki oraz wszelkich osób, dzięki którym zarówno koncert jak i turniej mógł się odbyć.

źródło: serwis internetowy gminy Brzozów / autor: NP, ET

27-04-2018


Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Komentarze niezarejestrowanych czytelników:

\"brzozowianka\"2018-04-27 15:10:16
0 0
Kampanija rozpoczęta,jałumużna dana może nas znowu za to wybiorą? Czego się nie robi dla nic nie robienia.
mieszkaniec2018-04-27 15:51:31
0 0
wstydu nie macie lansować się na chorobie dziecko to najgorsze sk.......o
Do brzozowianki i mieszkańca2018-04-27 16:10:03
0 0
Nawet zwykłego odruchu serca nie potraficie docenić.We wszystkim dopatrujecie sie kontekstu politycznego.Musicie być strasznie małymi i sflustrowanymi ludżmi.
haha2018-04-27 16:23:12
0 0
13 radnych się zebrało, 1200 uzbierało i info do mediów wysłało. Piękny bezinteresowny gest tak samo jak wizyta w niedzielę burmistrza w szkole podczas rejestracji dawców, a media gminne przypadkowo przechodziły i zdjęcia robiły. Pycha kroczy przed upadkiem. A tak na marginesie na jaką kwotę opiewa umowa Gminy Brzozów z firmą Obsługa medialna z Sanoka właścicielem portalu brzozów24 za promowanie gminy Brzozów ?
Janusz2018-04-27 17:09:03
0 0
Gratuluję Panowie odwagi, bo włączając się w akcję pomocy dla Olivii na pewno zdawaliście sobie sprawę że zostaniecie posądzeni o politykę. Dlatego nie przejmujcie się krytykantami. A nawiasem mówiąc ciekawe w jaki sposób ci wszyscy krytycy pomogli Olivii i jej rodzinie
\"brzozowianka\"2018-04-27 17:39:20
0 0
Nie jestem sfrustrowana ale jeśli pomagam to po prostu pomagam i nie robię z tego sensacji.i nie rozpowiadam tylko cieszę się że komuś pomogłam.A zdjęcie łane .
Do Janusza 2018-04-27 17:44:55
0 0
Masz pan problem,jest nad czym myśleć życzę konstruktywnego myślenia a na ból głowy polecam Etopirynkę.
brzozowianka2018-04-28 06:39:14
0 0
Prywatne media kosztują co miesiąc 3 tysiace zł
Stefan2018-04-28 07:57:46
0 0
Tak się składa że burmistrz został poproszony o podziękowanie wszystkim w imieniu organizatorów, dlatego że już dawno włączył się w akcję pomocy Oliwii. Więc takie głupie komentarze to tylko świadczą o tym że sami nic nie robicie a innych krytykujecie.
który raz płuczą tą wodę w BRZOZOWIE 2018-04-28 20:17:33
0 0
"KTO CIĄGLE PŁUCZE TĄ WODĘ I DLACZEGO ??? CZY W SANOKU TEŻ CIĄGLE PŁUCZĄ WODĘ ? Z JAKICH ZANIECZYSZCZEŃ TA WODA JEST PŁUKANA ? "Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o. w Brzozowie informuje, że w dniu 01.05.2018r. w późnych godzinach nocnych nastąpi płukanie i dezynfekcja sieci wodociągowej na terenie miasta Brzozowa. Po wykonaniu tych czynności następnego dnia na końcówkach wodociągu może wystąpić zmętnienie wody bądź też wyczuwalny intensywny zapach chloru."
PW2018-05-01 07:18:07
0 0
Gest wspaniały. Informacje o tym na stronie i zdjęcie to już żenada. Sprawdźcie sobie Panowie Radni co mówi Biblia o dawaniu i władzy.
PW2018-05-01 07:21:15
0 0
Oszczędzę Panom Radnym cennego czasu. Proszę „Strzeżcie się, żebyście uczynków pobożnych nie wykonywali przed ludźmi po to, aby was widzieli; inaczej nie będziecie mieli nagrody u Ojca waszego, który jest w niebie. Kiedy więc dajesz jałmużnę, nie trąb przed sobą, jak obłudnicy czynią w synagogach i na ulicach, aby ich ludzie chwalili. Zaprawdę, powiadam wam: ci otrzymali już swoją nagrodę. Kiedy zaś ty dajesz jałmużnę, niech nie wie lewa twoja ręka, co czyni prawa, aby twoja jałmużna pozostała w ukryciu. A Ojciec twój, który widzi w ukryciu, odda tobie”.
madrze2018-05-01 16:42:34
0 0
Kto sfotografowac i pochwalić aby ich ludzie docenili w kampanii wyborczej - bardzo madry przytoczył słowa z biblii , ale radni chcieli się pochwalic jacy chojracy , i to początek kampanii. Biada, biada Wam
Ela2018-05-01 17:13:14
0 0
To może cytat dla wszystkich. Też dla komentujących: nie sądźcie abyście nie byli sądzeni.
PW2018-05-01 18:59:26
0 0
Do Pani Eli: "Nie sądźcie, abyście nie byli sądzeni. Bo takim sądem, jakim sądzicie, i was osądzą; i taką miarą, jaką wy mierzycie, wam odmierzą. Czemu to widzisz drzazgę w oku swego brata, a nie dostrzegasz belki we własnym oku?" Mt 7,1-3 Nie jestem fotogeniczny :)
Krysia 2018-05-02 22:22:35
0 0
Dziesięciu radnych sie zebrało po 120 zl dało i news roku!!News bylby jakby oddali swoje diety co miesiąc. Oj oj tak sie na nieszczęściu dziecka promować. Nie ładnie Panowie nie ładnie!!!!!!!Takie rzeczy tylko w Brzozowie.
brzozowia2018-05-03 07:43:36
0 0
Panie jak się daje to się nie promuje , ale elita a gdzie reszta radnych bezradnych , to im się zwróci dostana za komisje oj jaka biedota , az się płakać chce tylko sensacja